بابونه : انجمن اسلامی دانشجویان متحد واحد کازرون در سفر رییس محترم جمهور به استان فارس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون نسبت به نظر سنجی مبنی بر عملکرد دولت در استان فارس اقدام نمود ، در حین اجرای برنامه با دستور فرمانداری کازرون از نهایی شدن فعالیتهای دانشجویی ممانعت بعمل آمد .

 

  برای اعتراض به این اقدام دانشجویان انجمن اسلامی کازرون در جلسه ی سخنرانی وزیر محترم نیرو که در سالن گردهمایی دانشگاه برگزار گردید، شرکت نکردند.

 

لذا در نشستی با حضور استاندار محترم فارس مورخ 94/3/18 نقطه نظرات و مشکلات به شرح ذیل مطرح گردید :

 به نام خداوند جان و خرد/ کز این برتر اندیشه بر نگذرد

 با عرض سلام و تقدیم احترام خدمت استاندار محترم و حضار گرامی

 خوشحالیم که حضور دانشجویان، اساتید و فرهیختگان دانشگاهی در محضر استاندار محترم پذیرفته شده است.

 

جناب آقای استاندار

قشر دانشگاهی آرمانخواه، پویا و دارای پتانسیل های مثبت و سازنده ای هستند ، مستحضر هستید که این انرژی مثبت در قشر دانشجویی بسیار مضاعف است.

همانگونه که جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با روحیه ی روشنفکرانه خواستار فضای باز دانشگاهی است ، انتظار میرود فضا آنچنان پر نشاط و شاداب و امید بخش در استان فارس رقم بخورد که قشر دانشجویی به این باور برسند برای جامعه همانند ابزاری نیستند که بعد از مصرف مثل پیچ و مهره های هرز دور انداخته شوند.

جناب آقای احمدی، انتظار می رود:

پویایی و نشاط دانشجویان به سمت توسعه ی سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کشور سوق داده شود.

بدیهی است تعامل و نزدیکی دانشجویان با مسولین و نمایندگان دولت می تواند در جهت رفع موانع و مشکلات کشور مثمر ثمر واقع گردد و جامعه را در برابر سختی ها مقاوم تر سازد .

جناب اقای استاندار

اطمینان داشته باشید تمامی نقد و پیشنهادهای دانشجویان در خصوص مشکلات استان بدور از هر گونه غرض ورزی و کینه توزی ، صرفأ به جهت ادای دین و حمایت دانشجویان از سیاستهای دولت تدبیر و امید است.

جناب آقای احمدی از شما به جد خواستاریم:

تدوین و ایجاد :

1- تاسیس شورای عالی تشکل های دانشجویی

2- حمایت همه جانبه از فعالیت های قانونی و مجوز دار دانشجویان

3- گشایش افق های جدید مبنی بر رفع موانع و مشکلات در استان فارس

4- مطالبات دانشجویی با نگاهی خیرخواهانه مورد توجه  قرار گرفته و اقدامات لازم را امر به ابلاغ بفرمایید .

بدیهی است تاکید دانشجویان بر قانونمداری بوده و از قانون گریزانی که به هر نحوی در روزها و ماه های گذشته ادب و فرهنگ این استان را در جهان خدشه دار و زیر سوال برده اند بیزار هستیم.

جناب آقای استاندار در صورت بذل توجه به دیدگاه و پیشنهادات پیش گفت ، انتظار میرود به فرمانداران محترم نیز توصیه و دستورات لازم را برای سلامت و تحکیم برنامه های دانشجویی صادر بفرمایند .

در پایان استاندار محترم استان فارس بیان فرمودند با جدیت تمام با مسولینی که با سیاست های دولت همسویی نداشته و بدور از تمکین بر قانون در نهادهای دانشگاهی دخالت دارند برخورد خواهد شد.

 

تا چه پیش آید...

 

والسلام.

سامان کرم نیا دبیر انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد کازرون و عضو شورای سیاستگزاری تشکل های دانشجوی دانشگاه های استان فارس 

You have no rights to post comments