بابونه: به گزارش بابونه تا پایان روز ششم، از حوزه انتخابیه شهرستان کازرون 21 نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند. در میان ثبت‌نام کنندگان افرادی از طیف‌های مختلف سیاسی اصلاح‌طلب، اصولگرا و مستقل حضور دارند. درحالی‌که فقط یک روز به پایان مهلت ثبت‌نام باقیمانده است

از بین 21 نفر نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی حتی یک زن هم  حضور ندارد! همچنین ثبت‌نام کنندگان، همه‌ی بخش‌های شهرستان کازرون را پوشش می‌دهند و به‌عبارت‌دیگر در هر بخشی از شهرستان تعدادی داوطلب برای نمایندگی مجلس اعلام آمادگی نموده‌اند.

برخی از داوطلبان نمایندگی برای حوزه انتخابیه شهرستان کازرون از سابقه‌ی نمایندگی مجلس برخوردارند و یا در دوره‌های قبل کاندیدای مجلس بوده و از رقیبان جدی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی محسوب می‌شوند.

با توجه به فضای سیاسی شهرستان کازرون و همچنین حضور کاندیداهای متعدد از بخش‌های مختلف این شهرستان و مسئله‌ی بررسی صلاحیت‌ها کاندیداها، پیش‌بینی درباره‌ی پیروزِ کاندیدای این دوره از انتخابات چندان ساده نیست اما به نظر می‌رسد پس از اعلام اسامی نهایی داوطلبان رقابت اصلی حداکثر در بین سه تا چهار نفر محدود شود. اما آنچه مسلم است در این دوره فضای انتخاباتی و شانس موفقیت برای کاندیداهای اصلاح‌طلب یا کاندیداهایی که مورد حمایت اصلاح طلبان باشند بیشتر از دوره ی قبل می‌باشد. 

 

+اخبار تکیلی روز آخر 

در آخرین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان کازرون 7 نفر دیگر ثبت نام کرده اند. بدین ترتیب تعداد کل ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کازرون به 28 نفر رسید که از این تعداد 26 نفر مرد و 2 نفر زن هستند.

You have no rights to post comments