بابونه : به گزارش ایرنا سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام (ره) استان فارس در بیانیه ای با محکومیت حمله به علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی در سفر به شیراز اعلام کرد: انتظار است که قانون شکنان و عاملان این حرکت مجازات شوند.

 

به گزارش دریافتی پنجشنبه ایرنا، در بیانیه این تشکل سیاسی آمده است:ضمن دلجویی از نماینده شجاع مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از رییس جمهوری می خواهیم که همه همت و اراده عالمانه خویش را به کار گیرند تا با تدابیر شایسته از تکرار این گونه اقدامات ناشایست و زشت جلوگیری شود.

 

در این بیانیه آمده است: اصول قانون اساسی به طور آشکار بر ضرورت حفظ و حراست از کرامت انسانی، تامین آزادی های سیاسی و اجتماعی و همچنین حرمت تفتیش عقاید و عدم تعرض و مواخذه افراد به صرف داشتن هر گونه عقیده تاکید دارد.

 

سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام (ره) استان فارس در این بیانیه اعلام کرد: هتک حرمت نماینده آزاد منش و فرهیخته، جناب آقای دکتر علی مطهری، فرزند برومند معلم اخلاق انقلاب نشان داد که صحنه گردانان پیدا و پنهان جریان های تندرو از برای مقابله بنیادین با عقلانیت و اخلاق مداری آزاد اندیشانه از هیچ کوشش و هنجارشکنی غیرقانونی فروگذار نبوده و نیستند.

 

در این بیانیه از مسوولان استان فارس خواسته شده است که مانع از وقایع مشابه اتفاقات روز دوشنبه شیراز شوند.

 

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه هجدهم اسفند 93 به دنبال حواشی ایجا دشده،سفر خود به شیراز را ناتمام گذاشت و برای بازگشت به تهران عازم فرودگاه این شهر شد.

 

این نماینده ساعت 16 دوشنبه وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت 18و 30 دقیقه در سالن حکمت دانشگاه شیراز به دعوت یک تشکل دانشجویی، سخنرانی کند.

 

با ورود مطهری به سالن فرودگاه، شماری از افراد معترض با تجمع در مقابل سالن ورودی شروع به شعار دادن کردند.

 

پس از آنکه مطهری سوار بر خودرو شد باردیگر معترضان به او حمله کردند و این بار شیشه های خودرو را با سنگ و چوب شکستند و با این موقعیت راننده خودرو با سرعت به حرکت درآمد اما تعدادی موتور سوار به تعقیب او پرداختند.

 

راننده خودرو پس از این تعقیب، وارد کلانتری میدان گل سرخ شیراز شد و بیش از سه ساعت را در محاصره معترضان در این حوزه انتظامی گذراند.

 

در حالی که مطهری تاکید داشت که برای سخنرانی و دعوت دانشگاه به شیراز آمده است و باید مقدمات فراهم می شد مسوولان استانی و شهرستانی شیراز وی را متقاعد به برگشت به تهران کردند.

 

یک روز پس از این اتفاقات، استاندار فارس با اظهار تاسف از حوادث و اتفاقاتی که در حاشیه سفر روز دوشنبه 18 اسفندماه علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس به شیراز روی داد، اخلال در برنامه های سیاسی این استان را حرکتی برنامه ریزی شده خواند و گفت: به عنوان استاندار قول می دهم جزئیات قضیه را تا آخر بررسی کرده و تقدیم شورای عالی امنیت ملی کنم.

 

سید محمد احمدی شامگاه سه شنبه در حاشیه شورای اداری استان در شیراز افزود: به عنوان نماینده عالی دولت در فارس، از دستگاه های امنیتی و قضایی می خواهم با اخلالگران نظم عمومی به ویژه مسببان حادثه شب گذشته که حرمت و آبروی شیراز را به عنوان حرم اهل بیت نگه نداشتند قاطعانه برخورد کنند.

 

استاندار فارس افزود: به کسانی که هر بار و با کوچکترین بهانه، امنیت عمومی و نظم شیراز را به هم می زنند و موجبات نگرانی مردم را فراهم می کنند هشدار می دهم که در صورت تکرار چنین وقایعی به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

 

احمدی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید، دولت قانون مداری است؛ وقتی نص صریح قانون اجازه تعقیب و توقیف نمایندگان را نمی دهد، چگونه عده ای افراد خودسر به خودشان اجازه می دهند که به نماینده مردم در خانه ملت تعرض کنند و شان فرزند حاصل عمر امام راحل (شهید مطهری) را زیر سوال ببرند؟

 

استاندار فارس گفت: آیا فرزند شهید مطهری نباید در سومین شهر حرم اهل بیت (ع) مصونیت داشته باشد؟ بر ما چه شده است که روزگاری کافر حربی در جوار معصومین (ع) خود را مصون می دید اما امروز یک نماینده پایبند به آرمان های امام و رهبری نه تنها مصونیت ندارد که مورد تعرض هم واقع می شود؟

 

احمدی افزود: آنهایی که شعار سومین حرم اهلبیت (ع) را مانند یک پتک بر سر مخالفان می کوبند کجا هستند تا از این عنوان دفاع کنند؟ حرم اهلبیت (ع) را برای مصونیت می خواهیم یا برای عقده گشایی سیاسی و جناحی؟

 

استاندار فارس بیان کرد: به آنهایی که به هر بهانه در امنیت عمومی اخلال ایجاد می کنند هشدار می دهم، در هر مقام و مرتبه ای که باشند با آنها برخورد شدید می کنیم و اجازه نمی دهیم شیراز را به کانون فتنه و توطئه تبدیل کنند.

 

 

 

You have no rights to post comments