بابونه : سید عبدالرزاق موسوی از فعالین سیاسی استان فارس در دیدار نخبگان استان با ریاست جمهوری جناب دکتر روحانی سخنان مهمی در خصوص وضعیت سیاسی و مدیریت استان بیان داشتند که بر اساس گزارش منابع نزدیک به ایشان متن کامل آن بدین شرح می باشد :

 

 

بنام خدا

 

محضر مبارک ریاست محترم جمهوری ،هیات همراه و حضار محترم عرض سلام وادب نموده و مقدم حضرتعالی و همراهان را  به استان فارس و شهر شیراز گرامی می داریم .

 

خداوند کریم در قرآن می فرماید : انَ الله لایَغیر مابِقُوم حَتی یُغیر وَ ما باَنفُسِهم......(سوره مبارکه رعد 11) : خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان اراده کنند  .

 

خدای بزرگ را سپاس می گوییم که به ملت بزرگوار ایران توفیق داد علیرغم نا امیدی و در اوج نگرانی با تدبیر مسئولین نظام و بویژه مقام معظم رهبری و حرکت منسجم و هماهنگ تاریخی اصلاح طلبان و با حضور حماسی مردم شاهد تحقق حاکمیت رأی و اراده مردم و انتخاب جنابعالی به عنوان رئیس جمهور این کشور باشیم ، لذا به پاس این نعمت بزرگ خدای را شاکریم .

 

ریاست محترم جمهوری، به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ فرهنگیان کشور ضمن تبریک فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم و در این ایام از جنابعالی درخواست می کنیم به  نگرانی های فرهنگیان و مشکلات جدی آموزش و پرورش عنایت فرمایید. تا شرایط سخت تر از این نشود و همچنین به عنوان عضوی از جامعه بزرگ ایثارگری از تلاش های شما در جهت اجرای قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران وآن هم با گذشت چندین سال تشکر می نمایم .

 

لازم  می دانم مراتب نگرانی کانونهای وکلای دادگستری را از تهدید هویت و استقلال کانون وکلاء به حضرتعالی که خود از حقوق دانان برجسته و بزرگ این مرزو بوم هستید اعلام و درخواست کنیم  که در دفاع ازحقوق مردم و اصل دادرسی عادلانه درتصویب لایحه قانون وکالت استقلال کانون حفظ شود.

 

با کمال خوشوقتی اعلام می نماییم که دولت در عرصه های بین المللی بویژه در موضوعات مذاکرات هسته ای و ترمیم ارتباطات بین المللی و همچنین در عرصه داخلی توفیقات بزرگی داشته است و طرح مسایل و مشکلات بمعنای نادیده گرفتن حرکت روبه رشد دولت بویژه در کاهش تنش ها واصلاح روند اقتصادی نمی باشد.

 

اجازه میخواهم به نمایندگی از بخشی از جامعه فعالین سیاسی استان مطالبی را عرض می کنم . حضرتعالی در پیام نوروزی خویش به دو نکته اساسی اشاره کردید . برگزاری انتخابات باشکوه در اسفند ماه سال 94 و فعالیت بانشاط احزاب و گروههای سیاسی قانونی و رسمی ،لازمه فعالیت احزاب درک نقش و جایگاه آنها توسط مسئولین کشوری و استانی و هم چنین رفع موانع فعالیت آنهاست . از مهمترین کارکردهای احزاب می توان به

 

1) کمک به پاسخگویی درست و ارزیابی دائمی عملکرد دولت و اصلاح روند موجود

 

2) فراهم کردن امکان نظارت عمومی مردم

 

3) نهادینه کردن رفتار های گروهی و اجتماعی و تقویت همگرایی اجتماعی

 

4) ایجاد درک و فهم مشترک بین دولت و ملت به عنوان حلقه واسطه نام برد ،

 

برای تحقق این مهم ضروری است 

 

 1) با توجه به کمیت و کیفیت فعالیت احزاب یارانه مناسب برای تأمین حداقل هزینه ها پیش بینی شود.

 

2) مسئولین سیاسی و امنیتی استان و شهرستان در صدور مجوز فعالیت شعب استانی و شهرستانی احزاب همکاری و مساعدت و به تکلیف قانونی عمل کنند. زمینه فعالیت خانه احزاب فراهم شود . رویکرد ضد حزبی برخی مسئولان و مدیران اصلاح شود .

 

 در موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ،برای برگزاری انتخابات شکوهمند .

 

اول) مدیران سیاسی و امنیتی استان و شهرستانها و بویژه فرمانداران باید خود را متعهد به اجرای سیاستهای دولت دانسته و مبنای حرکت خویش را عمل به قانون و تأمین وتضمین حقوق مردم اعم از رأی دهندگان و داوطلبان بدانند واز هرگونه اقدامات خلاف قانون پرهیز کنند.   

 

دوم) مسئولین استان و شهرستان در رفع موانع فعالیت سیاسی احزاب و تشکلها و حاکمیت آرامش بر فضای سیاسی استان بجای فضای امنیتی تلاش کنند که در این میان نقش استاندار استان بسیار تعیین کننده است .

 

در پایان از حضرتعالی درخواست می کنیم در اجرای وظایف قانونی و مسئولیت خود به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی و بحکم مفاد اصل121 برای تحقق اصول قانون اساسی و بویژه فصل حقوق ملت همچنان که تا کنون تأکید داشته اید اقدام جدی به عمل آورید با کسب اجازه عرایضم را با بیان قسمتی از فرمایشات شما در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری مزین کرده و اعلام می نماییم که ما نیز بیانات شما را باور داریم و امیدواریم مسئولین و مدیران دولت نیز خود را ملزم به پی گیری آن بدانند .

 

"بگذاریم که فضا و فرصت خدمت برای همه ایرانیان که دل در گرو این مرزو بوم دارند باز شود . بگذاریم که شایستگان به این کشور خدمت کنند . بگذاریم که سینه ها از کینه ها پاک شود ، بگذاریم که آشتی جای قهر و دوستی جای دشمنی بنشیند . بگذاریم که اسلام باچهره رحمانیش ، ایران با چهره عقلانیش ،انقلاب باچهره انسانیش و نظام باچهره عاطفیش همچنان حماسه بیافریند ." 

 

پیروز و موفق باشید

صلوات

You have no rights to post comments