بابونه : باسمه تعالی : بعد از سال ها جنبش دانشجویی استان فارس شاهد رسیدن صدای اعتراض شان نسبت به عملکرد استانداری به مسولین بلند پایه دولت بوده و شاهد تاثیر گذاری ان می باشد. از این بابت خدا را شاکریم و در راه خود عزممان را جزم تر از قبل و قدم هایمان را در مسیر بهبود وضعیت کشورمان استوارتر از گذشته بر میداریم.

 

 امروز که دولت تدبیر و امید در راستای همسو سازی مدیران ارشد استان با شعار اعتدال و امید به وعده های سازنده ، اقدام به اصلاح امور نموده است ، هرچند با تاخیر اما فعالین جنبش دانشجویی استان آنرا به فال نیک گرفته و  لازم میداند در جهت فریضه همدلی و همزبانی با دولت محترم با صراحت و بی پرده اعلام نماید ، همانگونه که در ۲۴ خردادماه سال ۹۲ به شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی رای داده اند امروز نیز نماینده منتخب دولت در استان فارس را برای همسو سازی باسیاست ها و برنامه های دولت حمایت خواهند کرد .

 

تشکل های دانشجویی استان فارس متحدا بر این اصل معتقدند که استاندار آتی استان فارس باید ضمن احاطه کامل به فضای سیاسی کشور ، دلگیری دانشگاهیان را از استاندار سابق تلطیف نموده و برای رفع معضلات دانشجویان و دانشگاهیان مقتدرانه گام بردارد ، و در این راستا اجازه و فرصت  سنگ اندازی و مانع تراشی در محیط دانشگاه و برنامه های مرتبط با آن را به نهادهای و ارگانهای خارج از دانشگاه ندهند  .

 

نکته دیگر تضمین استاندار و مجموعه تحت سرپرستی اش یعنی فرمانداری و شورای تامین در شهرستانهاست که باید برای برگزاری مراسمات قانونی تشکلهای دانشجویی و ایجاد محیط امن و به دور از دغدغه تدابیر لازم را اتخاذ نمایند . با توجه به نزدیک شدن به انتخابات تحرک جریانات و گروه های مخالف دولت بیش از پیش فعال گردیده و جنبش دانشجویی دغدغه دخالت نیروهای غیر مسول و نا همسو با دولت را از طریق ایجاد فشار و تنگنا به فعالین دانشجویی به طرق مختلف دارد ، لازم است این فرآیند نیز  توسط استاندار و مجموعه تحت سرپرستی نیز  رصد گردیده و راه را برای دخالت نهادهای غیر مسوول مسدود نمایند تا انتخاباتی شفاف و سالم را شاهد باشیم .

 

تشکل های دانشجویی استان فارس ضمن حمایت از استاندار منتخب با شاخص های فوق در راستای زدودن غبار از چهره ی مسموم دو سال اخیر استان ، علم و فرهنگ و تمدن فارس از هیچ کوشش و فعالیتی دریغ نخواهند کرد.

 

در پایان تشکلهای دانشجویی استان فارس از تغییرات اساسی در راستای تحقق وعده های انتخاباتی دولت تدبیر و امید و تلاش برای باز شدن فضای سیاسی کشور و همچنین زدودن چهره امنیتی و نگاه پلیسی از دانشگاه حمایت نموده و این تغییرات را همسو با نگاه اکثریت ملت و حامیان دولت تدبیر و امید میداند.

 

انشالله

انجمن امید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز

تشکل اصلاح طلب امید ایران دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت

انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی کازرون

تشکل آفتاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

تشکل اسلامی سیاسی اندیشه برتر واحدفسا

تشکل دانشجویی غدیر دانشگاه آزلد واحد استهبان

تشکل ولایت دانشگاه آزاد واحد سپیدان

 

 

 

 

You have no rights to post comments