بابونه : به گزارش بابونه عصر امروز دوشنبه 29 تیر ماه 1394 مراسم تودیع و معارفه استاندار فارس با حضور وزیر کشور، امام جمعه شیراز، مقامات سیاسی و نظامی و انتظامی، برخی از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مردم  در سالن اجتماعات استانداری فارس برگزار گردید.

 

 

در آغاز این جلسه سرپرست استانداری فارس ضمن خوش آمدگویی به حاضران از خدمات دکتر احمدی استاندار سابق تشکر کرد و برای مهندس سید محمد علی افشانی آرزوی موفقیت نمود.

در ادامه این جلسه دکتر محمدرضا رضایی نماینده مردم جهرم و رییس مجمع نمایندگان فارس در باره روند انتخاب استاندار جدید توضیحاتی بیان نمود و با تاکید بر اینکه نمایندگان مخالفتی با استاندار جدید نداشته اند اشاره نمود که مجمع نمایندگان 5 نفر از افرادی که نزدیک به دولت هستند معرفی نمود اما وزارت کشور گزینه دیگری را به عنوان استاندار معرفی نمود. در آغاز سخنان نماینده جهرم تعدادی از حاضران در جلسه شعار استعفا استعفا سر دادند.

سومین سخنران این مراسم مهندس افشانی، استاندار جدید فارس بود. ایشان ضمن اشاره به سابقه تاریخی استان فارس بر لزوم وحدت بین مسوولان و اقوام تاکید نمودند. استاندار فارس گفت که پرونده دو هفته اخیر در باره انتخاب استاندار باید مختومه شود و برای پیشرفت استان باید وحدت و همدلی ایجاد شود. مهندس افشانی اولویت اول خود را توجه به آموزش و پرورش اعلام کرد و در کنار آن توجه به مساله آب، کشاورزی، دامپروری و جمل نقل را از دیگر اولویت های خود بر شمرد. ایشان از تلاش های استانداران گذشته استان قدردانی نمودند و قول دادند که از تجربیات آنها در جهت پیشرفت استان استفاده نمایند. درآغاز سخنرانی مهندس افشانی حاضرین در جلسه لحظاتی ایشان را تشویق نمودند.

در این جلسه همچنین دکتر احمدی استاندار سابق فارس ضمن سخنانی به تلاش های خود برای پیشرفت استان فارس اشاره نمودند و بیان داشتند که در آغاز انقلاب تا کنون در سمت های مختلف در خدمت نظام بوده و بعد از این هم وظیفه خود را در جاهای دیگر انجام خواهد داد. در پایان استاندار فارس با بیان اینکه انسان ممکن الخطاست از مردم فارس طلب بخشش نمود.

 

 

آخرین سخنران جلسه ی امروز دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور بود. رحمانی فضلی با اشاره به نعمت انقلاب اسلامی بیان داشتند که عزت و افتخار امروز ایران مدیون راه امام و ایستادگی ملت است. ایشان با اشاره به الگوی اقتصاد مقاومتی راه ادامه مبارزه را در ایستادگی و مقاومت ملت ایران و پیروی ایشان از ولی فقیه دانستند.

وزیر کشور در این مراسم پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای را بسیار مهم دانستند و گفتند که این مذاکرات می تواند الگوی مناسب برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه باشد. ایشان افزودند ملت های منطقه چشم امیدشان به جمهوری اسلامی است. رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشتند که همه ما مکلف به عمل به دستورات رهبری هستیم.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت مشارکت مردم، نمایندگان و صاحبان سلایق سیاسی در امور کشور گفتند مشارکت سیاسی خوب است و همه می توانند نظر دهند اما در نهایت یک جا تصمیم گیری می شود. همه پیشنهادها برای انتخاب استانداری فارس از سر دلسوزی بوده اما تصمیم گیرنده دولت است و اگر در این باره نمایندگان مرا استیضاح کنند پاسخ می دهم. ما قبول کردیم همه اظهار نظر کنند اما از امروز همه باید از استاتدار جدید حمایت کنند.

رحمانی فضلی افزود : محور همه کارها اول رضای خدا و بعد رضای مردم باشد. ما به مردم قول دادیم عدالت باشد، حکومت علی باشد اما چقدر با عدالت و حکومت علی فاصله داریم؟!

وزیر کشور شاخص های انتخاب استاندار را قبول داشتن برنامه های دولت، اعتدال، تجربه و کار جمعی دانستند و اظهار داشتند که مهندس افشانی بر اساس این شاخص ها انتخاب شده اند. ایشان افزودند در این ماجرا هیچ کس نبرده و نباخته؛ اگر ایشان موفق باشند همه برده اند و اگر نباشد همه باخته اند. آنچه می ماند عمل خیر است، همه یک هدف داریم و آن اعتلای ایران اسلامی است.

 در پایان این مراسم با حضور آیت الله ایمانی، امام جمعه شیراز، آیت الله دستغیب تولیت آستان شاهچراغ، دکتر رضایی، نماینده جهرم در مجلس و دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور حکم استاندار فارس قرائت شد و از استاندار سابق هم تقدیر شد.  

You have no rights to post comments