بابونه : به گزارش آفتاب  هر آنجا که نبض مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب تندتر زده، سر و صدای مخالفان آن نیز رساتر به گوش رسیده است. وزیر کشور می‌گوید: «گردهمایی‌ها و تجمع‌هایی که مورد وفاق رهبری، دولت و ملت است لزومی ندارد به کف خیابان کشیده شود. هیچ‌گونه مجوزی برای مسائلی که مورد وفاق عینی قرار گرفته است، صادر نخواهیم کرد.»

دلواپسان اما بدون آنکه احساس نیاز به مجوز کنند، در شهرهای مختلف تظاهرات‌هایی علیه تیم مذاکره‌کننده و دولت یازدهم سازمان‌دهی می‌کنند.

 

در همین باره صادق زیباکلام کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با «آفتاب» درباره بازتاب‌های بین‌المللی این کارشکنی‌ها گفت: اینگونه نیست که آمریکائی‌ها بگویند که چقدر بر روی تیم مذاکره‌کننده ایران فشار وجود دارد، بنابراین باید به آنها بیشتر امتیاز دهیم. آنها می‌دانند که این تظاهرات متعلق به یک گروه کوچک و اندک است و جمعیت میلیونی ایران حامی تیم مذاکره‌کننده است. آنها به درستی می‌دانند که مردم ایران خواستار به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند.مردم خواستار به‌نتیجه‌رسیدن مذاکرات هستند/مخالفان توافق هسته‌ای چندنفرند؟

 

پنجشنبه گذشته درحالی تجمع «اجازه نمی‌دهیم» در مخالفت با توافق هسته‌ای در مشهد با سخنرانی نماینده شورای شهر مشهد؛ خلیل موحد برگزار شد که همایش «دولت و ملت همدلی و همزبانی» با سخنرانی  علی مطهری، احمد توکلی‌، ابراهیم اصغر زاده و نجفقلی حبیبی لغو مجوز شده بود.

 

زیباکلام درباره کمیت مخالفان توافق هسته‌ای و دامنه اثرگذاریشان گفت: مجموع کسانی که مخالف توافق هستند، همان تعداد 4 میلیونی هستند که به آقای جلیلی رای دادند و می‌دانند که دست‌کم 19 میلیون نفر از توافق حمایت می‌کنند و خواستار برداشته شدن تحریم‌ها که مانند غل و زنجیر دست و پای مملکت را بسته بود، هستند.

 

این استاد دانشگاه درباره منشا مخالفت‌ها علیه دولت یازدهم و چرائی آن تصریح کرد: جبهه پایداری و دلواپسان دغدغه مسائل هسته‌ای را ندارند، بلکه آنها بیم آن را دارند که فرش آمریکا‌ستیزی از زیر پایشان بیرون کشیده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: البته بنده موافق این هستم که مخالفین توافق در هر جا که تمایل دارند، تظاهرات کنند و تجمع کنند؛ اما برگزاری چنین تجمعاتی در هر شهری از کشور، وابسته به این شرط باید باشد که موافقین توافق نیز بتوانند تظاهرات کنند تا ببینیم چند میلیون نفر از توافق حمایت می‌کنند و به نفع دولت یازدهم و شخص دکتر محمد جواد ظریف شعار سر می‌دهند.

 

 

 

You have no rights to post comments