بابونه : مراسم بیست و ششمین بزرگداشت امام خمینی صبح امروز با حضور باشکوه مردم، مسئولان کشور و شخصیت های سیاسی، اعصای بیت امام و با سخنرانی مقام معظم رهبری برگزار شد. به گزارش خبرنگار جماران، ساعت 6 صبح امروز (14 خرداد) ساختمان جدید حرم مطهر امام خمینی با ورود

عاشقان امام راحل عظیم الشأن(س) که از اقصی نقاط ایران اسلامی خود را به حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رسانده بودند، افتتاح شد.

 

مراسم رسمی بزرگداشت امام خمینی ساعت 9 صبح با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه یکی از مداحان اهل بیت(علیهم السلام) به مداحی پرداخت.

 

اجرای گروه همخوانی که با قرائت اشعاری از امام همراه بود دیگر برنامه این مراسم بود.

 

فراز پایانی وصیت نامه امام، عبارتی بود که در جایگاه مراسم نصب شده بود؛ «با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص، و به سوی جایگاه ابدی سفر می‌کنم».

 

همزمان با آغاز برنامه های مراسم، مسئولان نظام و شخصیت های سیاسی نیز یکی پس از دیگری وارد حرم می شدند.

 

در ادامه مراسم  یادگار گرامی امام خمینی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی سخنان خود را آغاز کرد.

 

وی طی سخنان خود به توصیف عضر ظهور حضورت مهدی(عج) از دیدگاه امام پرداخت و با تأکید بر اینکه ایران سرزمین خمینی(س) است و همه دنیا ملت ایران را آزموده‌اند، تصریح کرد: کسی چپ به این مملکت نگاه کند، ملت زیر سایه فرمانده کل قوا اجازه هیچ‌گونه تعدی به این مملکت را نمی‌دهد.

 

سپس رهبر معظم انقلاب اسلامی در صحن اصلی حرم مطهر امام حضور یافته و سخنان خود را آغاز کردند.

 

در این مراسم 410 نفر میهمان خارجی از 45 کشور جهان از قاره های آسیا و اقیانوسیه، آفریقا، اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی حضور داشتند.

 

بیش از 400 نفر خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری می دادند.

 

سران قوا، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله هاشمی شاهرودی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، جمعی از وزرای فعلی و سابق، فرمانده کل سپاه، فرمانده ارتش و برخی دیگر از مقامات لشکری و... از جمله حاضران در مراسم بودند.

 

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق نیز با همراهی مجتبی ثمره هاشمی وارد حرم امام شد و در کنار حیدر مصلحی و سعید جلیلی نشست.

 

غلامعلی حدادعادل و دکتر علیرضا مرندی دیگر شخصیت هایی بودند که به کمی تأخیر خود را به مراسم بزرگداشت امام رساندند 

You have no rights to post comments