نام بابونه در عرصه ی وبلاگ نویسی شهرستان کازرون نامی آشناست؛ پیش از این بسیاری از وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و فعالان سیاسی در کازرون از هویت و سوابق مدیریت وبلاگ و سایت بابونه اطلاع داشته اند و لذا نگارنده با آگاهی از این موضوع به درج مطالب اقدام نموده است و در رابطه با تمام مطالب نوشته شده پاسخگو بوده و خواهد بود.

چرا بابونه؟

بابونه نام گیاهی است که خواص درمانی متعددی داشته و بوی کازرون می دهد. انتخاب این نام برای وبلاگ و سایت بابونه بدین جهت بود که هم یادآور نام کازرون باشد و هم  به نوبه ی خود بتواند با حضور در فضای مجازی در حرکت به سوی جامعه ای سالم که کرامت و شرافت انسانی را پاس دارد فعالیت نماید.

 هویت مدیریت بابونه

از آغاز نیت مدیریت بابونه این بوده که از مطالب و دیدگاههای دیگر دوستان نیز استفاده نماید و سایت جنبه ی شخصی پیدا نکند، هر چند که نوشتن در عرصه ی سیاسی و اجتماعی که جنبه ی نقادی داشته باشد هزینه هایی دارد که کار را مشکل می کند.

اکنون نیز در سایت بابونه همان سیاست ادامه خواهد داشت با این تفاوت که مشخصات مدیریت سایت بابونه ذکر شده تا هم خیال دوستداران بابونه راحت شود و هم این مساله مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

نگارنده که در رشته ی تاریخ (کارشناسی) و برنامه ریزی درسی (کارشناسی ارشد) تحصیل نموده از سال 1376 در نشریات کازرون قلم زده و همچنان علاقه مند است به سهم خود در عرصه ی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی انجام وظیفه نماید.

بخش های سایت

همانطور که در بنر سایت مشخص است بابونه یک سایت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است؛ و این فعالیت در قالب ارائه ی مطالب، تحلیل و نقادی انجام می شود. در حال حاضر مطالب سایت به سه بخش اصلی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تقسیم شده که هر کدام شامل مجموعه ی کازرون، فارس، ایران، بین الملل و عمومی می باشد.

خبر خوان

قصد داریم که خبر خوان سایت فعال باشد و از مطالب سایت ها و وبلاگهای کازرونی استفاده شود. در حال حاضر برای راه اندازی خبر خوان سایت از تنطیمات اولیه ی برنامه جوملا استفاده شده است که به صورت چند لایه عمل می کند. بدین صورت که در منوی بالای سایت بر روی خبر خوان آزمایشی کلیک کرده و بعد فهرست موضوعی مشاهده می شود و بعد لیست سایت ها و وبلاگها ملاحظه می شود که بر کلیلک بر روی هر کدام از وبلاگها و سایت ها اخبار آنها مشاهده می شود. البته در نظر داریم که تغییری در نحوه ی نمایش خبر خوان ایجاد کنیم که شاید بعدا انجام شود.

اخبار

در حال حاضر سایت بابونه در حد بضاعت اخبار شهرستان کازرون  را منعکس خواهد کرد و در کنار آن نیز به ارائه ی مطالب، تحلیل و نقادی خواهد پرداخت. از آنجا که اعتقاد ما بر این است که شهرستان کازرون جزیی از کشور عزیزمان می باشد و مسایل کلان کشور بر شهر ما به طور جدی تاثیر گذار است خود را محدود به مسایل کازرون نخواهیم کرد. خوشبختانه در انعکاس اخبار کازرون 4 نشریه و چندین سایت و وبلاگ این وظیفه ی مهم را در حد بضاعتشان انجام می دهند.

انتقال مطالب وبلاگ بابونه

به تدریج بخش هایی از مطالب وبلاگ بابونه به سایت منتقل خواهد شد. با این کار هم بایگانی مطالب با کیفیت بهتری انجام خواهد شد و هم جستجوی مطالب وبلاگ در سایت امکان پذیر خواهد بود.

و در پایان

از همه ی کسانی که با گذاشتن کامنت و یا تماس تلفنی از راه اندازی سایت بابونه ابراز محبت کرده اند و مشوق حقیر در این راه خطیر بوده اند تشکر و قددانی می نمایم و از نظرات ارزشمند آنها  استفاده خواهم کرد. یادآوری می شود که سایت بابونه هم از نظر فنی و هم از نظر محتوایی مورد بازبینی قرار خواهد گرفت و در جهت بهتر شدن نهایت تلاشمان را بکار خواهیم گرفت.

1389/1/30

عبدالرزاق خواجه زاده

مدیر سایت بابونه

You have no rights to post comments