بابونه : فرماندار محترم شهرستان کازرون، با سلام و آرزوی توفیقات.   توجه به میراث فرهنگی و شناخت تمدن‌های گذشته علاوه بر کسب منافع اقتصادی و تبادل فرهنگی در مراوده با  ملل مختلف، انگیزه و پایداری اشخاص را در حفظ ارزش‌ها و پدیده‌های احتمالی پیش رو افزایش خواهد داد.

 

هر ملتی دارای تمدنی است و تمدن ایران‌زمین نه در میان ملت ایران که در بین قبایل مختلف جهان ستودنی و  قابل‌تأمل است.

آثار به‌جای مانده از تمدن پیشین ایران بیانگر قدرت، خلاقیت، ابتکار و انسان‌دوستی قوم آریایی است.

آنچه که بیش از هر چیز دیگر میراث فرهنگی به‌جای مانده از سنگ‌نوشته‌ها، کتیبه‌ها و تصاویر منقوش بر صخره‌ها را به‌عنوان بخشی از هویت پایدار ایرانی در قرون متمادی نمایان‌تر می‌سازد، ملموس و قابل‌دسترس بودن این آثار برای جویندگان و مشتاقان به آن است.

باری به‌حکم وظیفه و پاسداشت تمدن عظیم میهن و فواید ارزشمند مادی و معنوی که از این رهگذر نصیب جامعه‌ی بشری خصوصاً جامعه‌ی ایران اسلامی می‌گردد مسئولیت و تلاش همگان برای حفظ این آثار و تدارک وسایل و امکانات رفاهی گردشگران را هرچه بیشتر مهم و ضروری می‌نماید.

نیک میدانید ارزش و احترامی که ملت ایران در بین جوامع بشری برگرفته از میراث فرهنگی و تمدن ایران از آن برخوردارند ارزش معنوی بزرگی است که پاسداری از آن نیز الزامی است.

اماکن گردشگری شهرستان کازرون ازجمله آثار باستانی ارزشمندی است که در صورت توجه سازنده و رفع موانع موجود، گردشگران فراوانی را متوجه این شهرستان خواهد کرد. گرچه سالانه تعداد زیادی گردشگر به عشق دیدن آثار باستانی، خستگی راه را بر خود هموارساخته و در دامنه‌ی شیب تند غار قریب به 800 متر ارتفاع نرسیده به مقصد حضور به هم می‌رسانند اما تعداد کثیری از آن‌ها به علت صعب‌العبور بودن باقی‌مانده مسیر از مشاهده‌ی عینی این غار تاریخی و آثار آن محروم می‌مانند.

 انجمن اسلامی دانشگاه آزاد کازرون با پیگیری‌های مجدانه چند سالی است که خاستگاه خود و تمایلات و نظرات مردم را برای حفظ و احیای میراث فرهنگی این شهرستان به سمع و نظر مسئولان رسانیده است.

در اواخر دولت قبل مشکلات میراث فرهنگی و صعب‌العبور بودن راه ارتباطی غار شاپور با دکتر محمدصادقی نماینده محترم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی که به دانشگاه آزاد تشریف آورده بودند در میان گذاشته شد و ایشان هم گفتند با معاون دکتراحمدی نژاد از این میراث فرهنگی دیدن کرده‌ایم و در فکر حل این مشکل هستیم که تاکنون نتیجه‌ای  حاصل نشده است .

و از طرفی با طرح بیانیه و مقالاتی در سایتهای خبری و استمداد از مسئولین ذی‌ربط در دولت تدبیر و امید ضرورت اقدام عاجل در بهینه‌سازی میراث فرهنگی نیز در معرض افکار عمومی گذاشته شد.

و همچنین مذاکره اخیر با آقای دکتر رزمجویی مشاور محترم استاندار فارس، که ضمن تشکر از استقبال گرم ایشان در اهتمام به حل مشکلات و قول به مذاکره و پیگیری از طریق مهندس رستمی معاون محترم گردشگری و زیارتی استاندار، فرمودند بنده هم پیگیر موضوع باشم آن شاالله که مشکلات مرتفع گردد.

جناب آقای فرماندار، طبق تحقیقات انجام‌یافته پیش‌بینی گردیده است که در چشم اندار سال 1404 کشور ایران از حضور 20 میلیون نفر گردشگر خارجی برخوردار خواهد بود.

اگر آثار باستانی کازرون که می‌توان گفت در آغوش فارس قطب  مهم گردشگری کشور محسوب می‌گردد کماکان به وضعیت فعلی باقی بماند که امیدوارم این‌طور نباشد.... به نظر شما چند درصد از این خیل انبوه گردشگران سهم کازرون خواهد شد ؟

 بدین‌وسیله انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی از محضر فرماندار محترم  به‌عنوان نماینده عالی دولت  در شهرستان کازرون تقاضا دارد برای رفع مشکلات و معضلات حاکم بر میراث فرهنگی  شهرستان اقدام و به اهتمام موجبات رضايتمندی عموم را فراهم نمایند.

 با تشکر، ایام مستدام باد.

 

رونوشت:

1- رئیس‌جمهور محترم ایران اسلامی

2- استاندار  محترم فارس

 

سامان کرم نیا

4آذر1394

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی کازرون

و عضو شورای سیاست گزاری تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس

 

 

 

You have no rights to post comments