بابونه : به دنبال پیروزی حسین رضا زاده در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان کازرون، دکتر غریب فاضل نیا، استاد دانشگاه و فعال سیاسی پیامی بدین شرح صادر نمود:

 

 

 بنام خدا

فَبَشِّر عِبادیِ الَّذینَ یَستَمِعُونَ القَولَ فَیَتَّبِعُونَ اَحسَنَهُ اُولئِکَ الَّذینَ هَداهُمُ اللهُ و اُولئِکَ هُم اُولُوالاَلباب.(زمر/ 18 ـ 17)

بندگانم را بشات ده! همان کسانی را که سخن را استماع می‌کنند و آنگاه از بهترین آن پیروی می‌کنند. اینان‌اند که خداوند هدایتشان کرده است و اینان‌اند که خردمندان‌اند.

اینک که مردمان شهر و دیارم کازرون همگام و همنوا با ملت بزرگ و شریف ایران با مشارکت آگاهانه و مسئولانه خود در انتخابات هفتم اسفند ماه 94 برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات خود ثبت نمودند و بدینسان باعث قوام منافع ملی ، تحکیم نظام جمهوری اسلامی ، پاسداری و اعتلای ارزش ها و دستاوردهای منیع انقلاب اسلامی شدند، وظیفه خود می دانم به سهم خود این حضور حماسی را پاس داشته و به نشانه تکریم این همه بزرگ منشی و ارائه طراز بالای شعور سیاسی، سر تعظیم فرو آورم.

قبل از هر چیزبر خود فرض می دانم، انتخاب جناب آقای حاج حسین رضازاده را به عنوان نماینده منتخب مردم غیور کازرون در مجلس شورای اسلامی دوره دهم تبریک گویم. برای این برادر عزیز آرزوی موفقیت و توفیق اغتنام فرصت جهت خدمت بی شائبه به مردم شریف شهرستان کازرون را از خداوند منان مسئلت دارم. همچنین به سهم خود از اهتمام کلیه عزیزان کاندیدا که در این انتخابات ثبت نام نمودند تشکر می کنم. بر آن شدم، فرصت را غنیمت شمرده در این مقال، از باب فهم و دریافت صحیح و کارشناسانه ساخت سیاسی کشور و شهرستانمان کازرون و کم و کیف رخنمون گرایشات و سلایق سیاسی مردم و نیز پارامتر های اثر گذار در انتخابات هفتم اسفند ماه 94 برخی نکات را مطرح و گوشزد کنم.

1- شور و شعور انتخاباتی وصف ناپذیر و ستودنی مردم سرافراز و بزرگوار در سراسر کشور و نیز در جغرافیای سیاسی شهرستان کازرون ثابت کرد، مردم علیرغم برخی ناملایمات و سرخوردگی ها، راه اعمال اراده سیاسی خود را در شرایط سخت به خوبی پیدا کرده اند و هوشمندانه تر از پیشرفته ترین ماشین حساب ها و چرتکه ها عمل می نمایند. و به زعم من این دقیقا بزرگترین دست آورد انتخابات هفتم اسفند ماه 94 است و هم از این بابت باید خداوند قادر متعال و سبب ساز را شکر گزار بود و  آینده را روشن تر و امیدوارکننده تر به انتظار کشید.

2- پیروزی شکوهمند، معنادار و شگفتی ساز "لیست امید" هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و هم در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخاباتی تهران و در خیلی از حوزه های انتخاباتی دیگر، آنهم در شرایطی نابرابر و متفاوت، پیام ها و دستاورد های روشن متعددی در پی داشته است. از جمله اینکه  اصلاح طلبان نیک اندیش، و دوستان واقعی نظام و حتی چهره های کمتر شناخته شده ایشان و به عبارتی افراد ذخیره رده های دوم و سوم آنها، هر زمان که فرصت یافته اند در معرض انتخاب مردم قرار گیرند، و البته بستر مشارکت زای مطمئن نیز فراهم بوده است، از طرف مردم مورد استقبال، پذیرش  و انتخاب قرار گرفته اند.

3- در خلق حماسه هفتم اسفند ماه 94 که به دنبال رد صلاحیت های گسترده کاندیدا های سرشناس اصلاح طلب مقبول مردم و وفادار به انقلاب و نظام و معالا محدود شدن گزینه های سبد انتخاب مردم که هم از این بابت، آشکارا می رفت، رخوت و بی تفاوتی و سرخوردگی مضاعف در جامعه حاکم شود، به هیچ روی نمی توان تاثیر پیام های اعتماد ساز و فراخوان مسئولین نظام بویژه بیانات راه گشای مقام معظم رهبری، نخبگان علمی و سیاسی، رسانه های مکتوب و بویژه رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و صد البته قدرت انتشار ویدئو های کوتاه پیام، و تصاویر، شمایل و نماد های شبح گونه ممنوع التصویر ها را نادیده گرفت و یا کم اهمیت تلقی کرد.

4- اینک که تقدیر الهی رقم خورده است، مطلوب مقدور حاصل شده و مهمتر اینکه، اراده سیاسی مردم محقق شده است، نه احساس شرمساری داریم پیش خدا و نه پیش خلق خدا و نه آنچنان سرمست و مدهوش که شیرینی پیروزی مان را در تحقیر رقیب بدانیم. چرا که در مرام و کیش ما کسی قرار نیست شکست بخورد و حتی رقیب ما باید در شیرینی این کام یابی شریک باشد .

5- حال که گرد و خاک های شور انتخاباتی به زمین نشسته است، پرده ها به کنار رفته و عیار و وزن سیاست ورزان و کنشگران عرصه سیاست ورزی و بویژه انتخابات در سپهر سیاسی شهرستان نمایان شده است، و زمستان رو به پایان است، می شود حتی نتیجه شمارش فراوانی جوجه ها در آخر پاییزرا به رخ کشید، اما من همگان را به شنیدن صدای بلبلان نغمه خوان که در این واپسین روز های سال، آمدن بهار و شروع فصل دوستی، رفاقت و عشق ورزی را را نوید می دهد، حواله می دهم.

6- اما شاید دور از انتظار نباشد که همگان و بویژه دست اندرکاران را به محاسبه منصفانه رفتار و عملکرد و نقش آفرینی خودشان در ایجاد فضای همدلی و نشاط عمومی و سیاسی و بویژه شعار سال 94 که از طرف مقام معظم رهبری  سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" نامگذاری شده بود فرا بخوانم و ببینند ره توشه ایشان دراین میان و علی الخصوص کمک به امکان سازی متنوع نمودن سبد انتخاباتی مردم درجریان انتخابات هفتم اسفندماه 94 در پیش گاه حق تعالی و نیز مردم شریف چه بوده است.

 

والعاقبه للمتقین

دکتر غریب فاضل نیا

فعال سیاسی و دانشیار دانشگاه شیراز

دوازدهم اسفند 94

  

You have no rights to post comments