بابونه : به گزارش ایرنا رییس بیمارستان ولی عصر (عج)کازرون گفت:یکی از مشکلات اصلی بیماران خاص دراین شهرستان ، نبود مرکز فرآوری خون است و نیاز این دسته از بیماران باید از مرکز استان تهیه شود.

 

عبدالخالق کشاورز ، روز شنبه در هنگام بازدید فرماندار شهرستان کازرون از بیمارستان ولی عصر (عج) این شهر بیان داشت:برای راه اندازی مرکز فرآوری خون در این شهرستان هماهنگی هایی با رییس سازمان انتقال خون استان فارس انجام شده است.

 

وی افزود:مسوولان سازمان یاد شده قول مساعد دادند در صورتی که خیرین شهرستان کازرون یک میلیارد و 500 میلیون ریال از هزینه راه اندازی مرکز فرآوری خون این شهرستان را تامین کنند مابقی این هزینه را که رقمی به همین میزان است این سازمان پرداخت خواهد کرد.

 

رییس بیمارستان ولی عصر (عج) کازرون ادامه داد:در صورتی که مرکز فرآوری خون در کازرون راه اندازی شود ، این بیمارستان پزشک مورد نیاز این مرکز را در اختیار آن قرار خواهد داد.

 

او گفت:با ایجاد مرکز فرآوری خون در کازرون علاوه بر تامین فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران خاص این شهرستان ، شهرستان های همجوار نیز می توانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

 

کشاورز بیان کرد:هم اینک 100 بیمار خاص از سن هشت ماهه تا 35 ساله و همچنین 90 بیمار کلیوی از خدمات درمانی و دیالیز این بیمارستان برخوردارند.

 

فرماندار شهرستان کازرون در ادامه از بیماران خاص بستری در بیمارستان ولی عصر (عج ) کازرون عیادت و مشکلات آنان را بررسی کرد.

 

بر اساس اعلام معاونت درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی (آبان 91) بیماری های خاص شامل دیالیز، تالاسمی ، همو فیلی و ام اس است.

 

17 اردیبهشت نیز به عنوان روز ملی بیماری های خاص و سخت درمان نامگذاری شده است.

 

 

 

You have no rights to post comments