بابونه : رئیس شورای شهر کازرون از بازگردانده شدن بیش از ۴۰ میلیارد ریال از اموال شهرداری کازرون با پیگیری پرونده‌های حقوقی شهرداری خبر داد. حمیدرضا شهیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کازرون، اظهار داشت:

 

در سال گذشته با وجود کاهش حجم ساخت‌وسازها و فروش، تنها 25 میلیارد ریال از 80 میلیارد ریال پیش‌بینی‌شده به‌منظور فروش املاک محقق شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ مشارکت همگانی در مدیریت شهری گفت: به‌منظور توسعه استفاده از حمل‌ونقل عمومی اتوبوس‌های فرسوده این شهرستان بازسازی می‌شوند.

وی عنوان کرد: با توجه به کمبود شدید آب در سطح شهرستان، 3 حلقه چاه آبی با موقعیت مناسب در شهر کازرون تملک شده و به‌طور کلی منابع آبیاری فضای سبز از منابع آب شرب جدا شده است.

شهیدیان در مورد میزان بازگشت اموال شهرداری در پرونده‌های حقوقی گفت: با جلسات متعدد استانی و شهرستانی تاکنون 10 میلیارد و 400 میلیون ریال در پلاک گاراژ موحد،37 قطعه زمین به ارزش 37 میلیارد ریال در زمین‌های مشرف‌به اداره مخابرات، زمین‌های پلاک 111 خیابان نشاط و مواردی دیگر به بیت‌المال بازگردانده شده است.

وی در مورد مجموعه بنکداران و نتایج آخرین جلسه در سازمان بازرسی گفت: این  مجموعه هم‌چنین دارای نواقصی همچون رفع 384 پارکینگ، انتقال 9 غرفه سهم شهرداری و پرداخت عوارضات است البته مقررشده تا 7 هزار متر زمین مجاور به‌منظور تأمین پارکینگ به مالکین فروخته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون در مورد برخی تخریب‌های انجام‌شده در تپه‌های کازرون با بیان اینکه بخشی از این تپه‌ها با عنوان تعاون مسکن مهر خریداری شده است گفت: تاکنون 650 هکتار از این تپه‌ها نقشه‌برداری و مالک یا موات آن معلوم شده است.

وی تأکید کرد: اغلب این اقدامات در سال‌های 88 انجام‌شده و شهرداری تاکنون هیچ ساخت‌وساز و تفکیک زمینی را تحویل نگرفته و با این رویه مخالفت خود را اعلام کرده است.

رئیس شورای شهر کازرون در مورد ورود کامیون‌ها به شهر کازرون نیز گفت: ورود کامیون‌ها خسارت فراوانی به زیرساخت‌های حمل‌ونقل شهر کازرون وارد کرده و نامه‌ها، طومارها‌ و شکایات فراوانی از سوی شهروندان بابت ورود کامیون در سطح شهر نوشته شده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مسئله بروز تصادفات و مشکلات روانی حاصل از آن است گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده  ورود کامیون از اول  خردادماه در سطح شهر به‌طور کامل ممنوع می‌شود.

شهیدیان عنوان کرد: در سال گذشته 6 واحد مسکونی دارای هویت اصیل شهری در کازرون خریداری و مرمت‌شده و هم‌اکنون کاربری فرهنگی و گردشگری دارد.

 

 

 

You have no rights to post comments