بابونه : سخن بسیار است و مجال اندک، چه بهتر که سخن کوتاه کنیم و پای در راه نهیم لذا مصرانه از جنابعالی درخواست می کنیم : 1) سازمان نظام حرفه ای معلمان به منظور جلب مشارکت معلمان بویژه بازنشستگان آموزش و پرورش که سرمایه گرانبهای این ملت است در جهت ارتقاء و اصلاح نظام آموزش و تحقق اهداف متعالی آن با همکاری مجلس شورای اسلامی تأسیس شود .

 

متن کامل نامه :                  

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

حداقل انتظار مردم در این انتخابات از دولت جدید ایجاد ثبات و آرامش در همة زمینه ها و رفع دغدغه ها و تنگناهای مختلفی است که امروز کشور با آن مواجه است .        

                     ((دکتر روحانی ))

محضر شریف ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام، احترام و خیر مقدم از اینکه در ایام مقارن با هفته بزرگداشت مقام معلم میزبان رئیس جمهوری فرهنگی کشور و همراهان در مهد تمدن فرهنگ اسلامی ، ایرانی هستیم . خوشحال و خشنودیم، جناب آقای  رئیس جمهور ، امروز مفتخریم : رئیس جمهوری در تراز جمهوری اسلامی ایران مسئولیت اداره کشور را با رأی اکثریت ملت بر عهده گرفته است و ، از دولتی منطبق با آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی حمایت می کنیم ، ما مفتخر به دولتی هستیم که با تکیه بر اصول و مبانی جمهوری اسلامی ایران راه تعامل با جهان را گشود . و یکبار دیگر به جهانیان فهمانید که ملت ایران ، ملتی بزرگ ، رشید و متمدن و اهل گفتگو است .

ولی آیا  می شود به وضعیت آموزش و پرورش کشور نیز افتخار کرد ؟

آیا این آموزش و پرورش در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران است ؟

آیا با این آموزش و پرورش می توان قدرت علمی اول منطقه شد ؟

آیا جایگاه معلم مطابق شأن کشوری است که در نیم قرن اخیر در راه استقلال ، آزادی و شرف خویش صدها هزار شهید ، جانباز و ایثارگر عزیز تقدیم کرده است ؟

 آیا بنیانگذاران انجمن اسلامی معلمان شهیدان بهشتی ، رجایی و باهنر از وضع موجود تعلیم و تربیت کشور خشنودند؟

آقای رئیس جمهور فقر با زندگی معلمین همنشین شده  بلکه بخشی از هویت آنان شده است. تبعیض تا مغز استخوانشان را می سوزاند و کاربجایی رسیده است که امروز سوژه مطبوعات شده است .و وضعیت آموزش و پرورش بسیار نگران کننده و هشدار دهنده است .

بطور قطع رئیس جمهور دانشمند و آگاه کشور مان نیک می دانند محور توسعه و پیشرفت جامعه آموزش و پرورش است و عنصر تعیین کننده آن نیروی انسانی است . حال این نیروی انسانی، درد نابرابری و تبعیض اعمال شده از سوی مسئولان خود را به کجا برد ؟ فرهنگیان شرایط کشور و دولت را بخوبی درک می کنند و برای حفظ استقلال و عزت کشور حاضر به تحمل هر گونه سختی هستند ، همچنانکه در طول هشت سال دفاع مقدس این را ثابت کردند ، لیکن آنچه امروز غیر قابل تحمل شده است ، درد تبعیض و نابرابری بین آنان و دیگران است . البته تمامی مشکلات معلمان ، معیشتی نیست ، که البته آن بسیار دردناک است ، لکن نادیده گرفتن حقوق اولیه آموزشی ، صنفی و معنوی آنان از قبیل امنیت و آرامش در کلاس و فضای آموزشی، حق پژوهش و تحقیق ، برخورداری از امکانات اولیه آموزش و حق برخورداری از تشکلهای صنفی و حرفه ای ، حفظ کرامت انسانی و تکریم وی نیز مورد بی مهری قرار گرفته است . باور کنید انگیزه ای باقی نمانده است که این معلم موتور محور محرکه پیشرفت و توسعه کشور شود . و خدا کند کلید دولت تدبیر و امید این قفل زنگار گرفته سنگین را باز کند .                                                              

آنگاه به یقین هزینه های درمان ، مبارزه با جرایم ، قانون شکنی ، بد حجابی و اعتیاد و.... کاهش خواهد یافت .

سخن بسیار است و مجال اندک، چه بهتر که سخن کوتاه کنیم و پای در راه نهیم لذا مصرانه از جنابعالی درخواست می کنیم .

1) سازمان نظام حرفه ای معلمان به منظور جلب مشارکت معلمان بویژه بازنشستگان آموزش و پرورش که سرمایه گرانبهای این ملت است در جهت ارتقاء و اصلاح نظام آموزش و تحقق اهداف متعالی آن با همکاری مجلس شورای اسلامی تأسیس شود .  

2) مکانیزمی مطمئن برای جلوگیری از دخالت سایر دستگاهها  بویژه نمایندگان محترم مجلس  شورای اسلامی در روند انتصاب مدیران آموزش و پرورش پیش بینی و اجرا شود . زیرا دخالتهای بدون حد و حصر در آموزش و پرورش و عدم توان مدیران برای حفظ جایگاه آموزش و پرورش مشکلات آموزش و پرورش را دو چندان کرده است .  

3) کمیته ای مرکب از نمایندگان مجلس ، دولت و فرهنگیان به منظور رسیدگی به مطالبات فرهنگیان  و حقوق تضییع شده و فراموش شده آنان تشکیل و به تصمیمات آن عمل شود . در پایان ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای جنابعالی و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران ، انتظار داریم که در همین مکان و از همین جا و بمناسبت هفته معلم پاسخ روشن و البته مثبت شما را بشنویم .     

                                                                                                                      

شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی  معلمان استان فارس            

                                                                                        اردیبهشت 1394 

You have no rights to post comments