بابونه : گروه آموزشی علوم تجربی متوسطه اول با همکاری پژوهش سرای رازی همایش علمی آب برای زندگی برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، در این همایش مرتضی دیانتی­نسب، مدیر آموزش و پرورش کازرون، گفت:

دانش آموزان سرمایه‌های آینده و چراغ راه ایران اسلامی هستند و نقش آنها در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب از تاثیر‌گذاری بالایی برخوردار است.

وی گفت: دانش آموزان بستر ارزشمندی برای آگاهی بخشی به جامعه برای مصرف صحیح آب هستند.

در ادامه محمودرضا پولادی، معاون اجرایی دبیرستان پسرانه استعدادهای درخشان و از فعالان محیط زیست، ضمن اشاره به شرایط اقلیمی، کاهش بارندگی، افت منابع آب زیرزمینی و خشک سالی‌های اخیر و با ارائه آمار و ارقام­های مربوط به وضعیت آب در ایران و جهان، فرهنگ سازی را امری مهم و ضروری عنوان کرد.

این فعال محبط زیست افزود: ضرورت اصلاح الگوی مصرف برای گریز از وقوع بحران آب در کشور لازم است و متذکر شد روند تصاعدی کاهش منابع آب تجدیدپذیر در کشور به جهت افزایش جمعیت و مصرف و به تبع آن توسعه ی بی رویه ی کشاورزی در حال حاضر حکایت از وقوع قطعی بحران آب در آینده نه چندان دور دارد و در صورت عدم بهینه سازی و اصلاح شیوه های مصرف با بحران کم آبی روبرو خواهیم شد.

گفتنی است این همایش با حضور روسای اداره­های آبفا، فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان اداره آموزش و پرورش کازرون، تعدادی از مسئولین محلی، دبیران درس علوم تجربی و دانش آموزان برگزار شد.

همچنین اجرای سرود، قرائت مقاله، برگزاری مسابقه و اهدای جایزه از دیگر برنامه های جنبی این همایش بود.

 

   

You have no rights to post comments