بابونه: در صبح روز چهارشنبه 19 اسفندماه به همت انجمن میراث پریشان همایش درختکاری با حضور 200 کودک و خانواده‌هایشان در تپه‌ی شادی کازرون برگزار شد. در این همایش که با همکاری مهد و پیش‌دبستانی‌های بچه‌های ایران، نوآموزان، بهار و مفید برگزارشده بود

کودکان علاوه بر آموزش عملی درختکاری، 20 اصله درخت کاشتند و آبیاری کردند.

در قسمت بعدی برنامه طرحی بزرگ با عنوان طرح همیاران طبیعت توسط انجمن میراث پریشان کلید خورد که در این طرح بیش از 200 کودک که در این چهار مهد آموزش می‌بینند، کارت و کلاه همیار طبیعت دریافت کردند و در پایان برنامه سوگندنامه‌ی همیاران طبیعت را باهم خواندند.

محمدجواد سیاح پور دبیر انجمن میراث پریشان در این همایش گفت: ما در آموزش‌های محیط زیستی به کودکان به دنبال تربیت نسلی مسئول و متعهد نسبت به محیط‌زیست و جامعه هستیم و ایمان‌داریم کودکانی که خود را نسبت به قطرات آب و تک‌تک درختان مسئول بدانند بی‌شک تنها ناجیان زمین در آینده خواهند بود. ضمن این‌که ما با اجرای طرح همیار طبیعت در این چهارمهد و ان‌شاءالله با گسترش آن در مهدها و پیش‌دبستانی‌های دیگر این اندیشه را به خانواده‌ها منتقل خواهیم کرد تا به یاری خداوند بزرگ هر چه زودتر شاهد ارتقای سطح فرهنگ زیست‌محیطی در جامعه باشیم.

گفتنی است که کارکنان ادارات منابع طبیعی و حفاظت محیط‌زیست کازرون در این برنامه حضور پررنگی داشتند.


 

 

 

You have no rights to post comments